Betfair

Betfair Group Ltd
London, W6 9HP, United Kingdom[LON:BET]
hodnocení Betfair 1hodnocení Betfair 2hodnocení Betfair 3hodnocení Betfair 4hodnocení Betfair 5
62 %
280 hlasů
betfair logo
qikdata

Sázková kancelář Betfair

Betfair = sázková kancelář + největší burza sázek

Nechcete řešit kde si vsadit, a hledat na různých webech sázkových kanceláří nejvhodnější kurz? Chcete mít možnost si jej stanovit sami? To přesně to přesně umožňuje sázková burza, kterou z významných sázkovek kromě Betsson provozuje právě Betfair. U Betfair, resp. v její sázkové burze nestanovují kurzy bookmakeři, ale sami sázkaři. A ti se zde v podstatě sází mezi sebou, Betfair je zprostředkovatel. Dejme tomu, že na jedné straně jste vy a chcete vsadit 1000 Kč s kurzem 1,5. Někdo jiný (buď jeden, nebo více sázkařů) věří v opačný výsledek (s kurzem 3,0) a sází 500 Kč. Tuto částku získáte spolu se vsazenou tisícovku, když vyhrajete. V opačném případě vašich tisíc získá Váš soupeř (nebo více soupeřů). Úkolem Betfair je protichůdné sázky párovat. Z výher si bere provizi. Díky tomu, že kurzy nemusí mít pod kontrolou bookmakeři, a nemusí kalkulovat s marží, která je v pro sázkovou kancelář odvislá od objemu sázek, je sázková nabídka Betfair teoreticky neomezená. Stačí mít pro vypsané události dostatek sázkařů.

Betfair = 20 % k výhře navrch

O pětinu vyšší výhry pramení ze skutečnosti, že Betfair je především burza sázek. Bookmakeři v klasické sázkové kanceláři musí u všech událostí určovat dostatečně „bezpečné“ kurzy tak, aby ji hráči celkově, v dlouhodobém horizontu, nedostali do červených čísel. Sázková burza tento problém nezná, protože uživatelé sázejí proti sobě a navzájem si výhry vyplácení. Betfair pouze hráče páruje a výherci účtuje „provizi“ ve výši pěti procent. Jde tedy o jakýsi manipulační poplatek, ten však platíte pouze, když vyhrajete. Navíc je pouze v poloviční výši, než na jaký jsme byli zvyklí z kamenných sázkovek. I tak je sázení s Betfair vždy výhodnější než s „neburzovou“ sázkovou kanceláří, protože kurzy nejsou stanovovány bookmakery s rezervou, ale samotnými sázkaři.

Betfair není žádná B-liga

Licenci (třeba na Maltě), off-shore společnost (třeba na Kypru), software (třeba od Microgaming) a pár šikovných lidí Vám dnes stačí k tomu, abyste si založili vlastní sázkovou kancelář. Kurzy můžete opalovat od konkurence a je to. Dost možná pak skončíte jako Worldbet, na jejíž doméně je dnes web nabízející přehled sázkovek, paradoxně i takových, které už dávno stihl podobný osud.

Na opačném konci výběru sázkových kanceláří se k elitě hrdě hlásí Betfair, se svojí globální působností, širokou základnou hráčů, vlastním patentovaným softwarovým řešením a mimo to i cenou Queen’s Award, udělovanou britskou královnou. Betfair byt neměla uniknout žádnému sázkaři z povolání. Na druhou stranu jsou stránky Betfair.com dostatečně přívětivé i pro začínající.

O solidnosti Betfair hovoří jasně i skutečnost, že je to největší burza sázek. Pokud s určitostí nevíte, že se Vám pro všechny vypsané události sejde dostatek sázkařů ochotných sázet pro i proti a to s téměř libovolnými kurzy, nemůžete je mezi sebou párovat a sázkovou burzu provozovat.

Zajímavá fakta:

  • Betfair původně nebyla sázková kancelář, ale jejím cílem bylo pouze vyvíjet sázkařský software.
  • Název „Betfair“ nemá s „férovostí“ nic společného. „Bet Fair“ v překladu znamená právě „Burza sázek“.
xxxdata
© since 2007. Created, owned and run from The Netherlands by 6TARMEDIA. Takže?