Betfair

Betfair Group Ltd
London, W6 9HP, United Kingdom[LON:BET]
hodnocení Betfair 1hodnocení Betfair 2hodnocení Betfair 3hodnocení Betfair 4hodnocení Betfair 5
62 %
280 hlasů
betfair logo
qikdata

Sázková kancelář Betfair

Betfair = sázková kancelář + největší burza sázek

Na rozdíl od tradiční sázkové kanceláře, Betfair je především burza sázek. Stručně řečeno, nesázíte proti Betfair, ale jiným jejím sázkařům, kteří sází na opačný výsledek utkání. Váš nabízený/poptávaný kurz na danou událost spáruj se sázkařem, nebo více sázkaři tak, ať v případě výhry vyhrajete jejich vsazené peníze, při vzájemně odsouhlaseném kurzu. Možná to zní komplikovaně, ale Betfair vám jednoduše umožní přijmout už něčí nabídku (a vsadit si proti jeho sázce), nebo si stanovit vlastní a pasuje Vás v podstatě do pozice bookmakera. Pouze při hodně nevýhodném kurzu, nebo příliš vysoké vsazené částce, vám sázku nespáruje vůbec, nebo jen její část.

Díky tomu, že Betfair je sázková burza a kurzy si sázkaři stanovují sami a není nutné úkolovat bookmakery, je možné nabídnout ohromně rozsáhlou nabídku událostí, na které lze vsadit. Betfair přijímá sázky i na politické, společenské i zcela kuriózní akce. Podobně jako Betfair nabízí sázkovou burzu i švédská sázková kancelář Betsson.

Betfair = o pětinu vyšší výhry

Fakt, že s Betfair vyhráváte o 20 procent více, je daný pravé tím, že se jedná o sázkovou burzu. V případě sázkové kanceláře je nutné, aby její bookmakeři stanovovali kurzy s dostatečnou rezervou, aby se sázkovka nedostala celkově do ztráty. Betfair, resp. její burza sázek, toto řešit nemusí, protože hráči si kurzy „párují“ proti sobě a tím pádem se i navzájem vyplácejí. Betfair si pak bere „provizi“ za zprostředkování sázky ve výši pěti procent z výhry. To je jednak o polovinu méně, než jsme byli zvyklí u tradičního manipuláku a jednak je nutné počítat s lepším kurzem, než který Vám bude ochotna nabídnout sázková kancelář, která si z principu věci musí krýt záda stanovením „bezpečného“ kurzu.

Betfair není žádné Béčko

K založení sázkové kanceláře dnes stačí licence (nejtěžší část celé akce) pro společnost ideálně z nějakého daňově výhodného ostrova, zakoupení potřebného hardware a software, zajištění šikovných lidí, kteří je zvládnou obsloužit, a dost možná se obejdete bez bookmakerů, když budete kurzy opisovat od ostatních. Teoreticky. V praxi to tak snadné není a dojela na tom už spousta rychlokvašených sázkovek. Možná si vzpomínáte na worldbet.com na jejíž doméně je dnes přehled všech možných sázkovek, paradoxně i těch, které již postihnul podobný osud.

Betfair je silná společnost, s masivní celosvětovou sázkařskou základnou. Zároveň je Betfair největší burza sázek, což Vám může být důkazem její solidnosti. Bez jistoty, že se vám pro každou vypsanou událost najde dostatečný počet hráčů, kteří jsou ochotni sázet s různými kurzy, pro, i proti, by Betfair nemohl sázkovou burzu provozovat.

Pobočky má Betfair po celém světě a zaměstnává tisíce lidí. Pro profesionální sázkaře je to jasná volba. Naštěstí je web Betfair.com dostatečně přívětivý i pro nově příchozí sázkaře, kteří se zvládnou poměrně rychle zorientovat.

Zajímavá fakta:

  • Betfair byla původně společnost vyvíjející software na sázení.
  • Překlad názvu „Betfair“ znamená v přesném překladu „Sázkový Trh“.
xxxdata
© since 2007. Created, owned and run from The Netherlands by 6TARMEDIA. Takže?